Keten Tohumu Zayıflatır mı?

Keten tohumu, aşırı kilolarınızdan, göbek ve basen kısımlarınızdaki yağlanmalardan, kabızlıktan kurtulmanızı sağlayabiliyor. Çeşitli yağlar içeren doğanın en büyük mucizeleri arasında yer alan keten tohumu sayesinde daha sağlıklı bir hayat yaşayabilirsiniz.

keten tohumu
keten tohumu

Diyet programınızda hayvansal besinlerden alacağınız yağlar yerine bitkisel kaynaklı yağların alınmasına özen göstermelisiniz. Keten tohumu, bağırsaklardan ilerlerken içerisindeki sabit yağların emilimine uğraması yoluyla gerek duyduğunuz enerjiyi karşılayabilecek şekilde lifi de sizlere sağlar. Bu durum ise sağlıklı şekilde kilo vermenizi sağlar.

Keten Tohumu Nasıl Tüketilir?

Omega 3 ve 6 yağlarını içeren tohum sayesinde stresiniz minimum seviyelere doğru düşüş gösterir ve kalp sağlığınız güven altına alınmış olur. Düzenli olarak keten tohumu tüketen kişilerde kalp krizi geçirme oranları %50 oranında düşmüştür.

keten tohumu fiyatları
keten tohumu fiyatları

Keten tohumunu tüketmek istiyorsanız tam ya da öğütülmüş halde toz olarak kullanabilirsiniz. Yemek kaşığı kadar ketem tohumunu ağzınıza attıktan sonra hemen arkasından su içebilir veya yemekleriniz ile birlikte karıştırarak tüketebilirsiniz.

keten tohumu faydaları
keten tohumu faydaları

Fakat keten tohumunun bu etkilerinden yararlanabilmek için yüksek dozda tüketmek sağlığınız açısından tehlikelidir. Keten tohumunu yemekleriniz ile birlikte 1 kaşıktan fazla tüketmemelisiniz.