İlişkilerde Israr

Son dönem çiftlerinin yaşadığı bir sorundur aslında bu durum. İlişkiyi canlı tutacak bir ayrıntı kalmamış, heyecan sona ermiş, tutku yerini başka bir şeye bırakmış olsa bile, insan kopamaz bağlı olduğu insandan. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Bazen körü körüne ısrar etmek, olayı içinden çıkılmaz bir boyuta getirebilir. Buraya dikkat etmek gerekiyor.

ilişkide ısrar
ilişkide ısrar

Güveni Kaybetmeyin

Uzmanlar, birliktelikleri bir arada tutan unsurun, sevgi ve saygı olduğunu, bu iki kavramın güven duygusunu yükselttiğini ifade ediyorlar. İlişkiler genel itibariyle güven duygusu zedelendiğinde bitiyor ancak çiftler bunu kabul etmiyor. Yaşananlar ve uzun süre birliktelik, kalıcı bir ısrarın ortaya çıkmasına neden oluyor. Biten bir şeyin peşinden gitmek, insanın kendi öz benliğine büyük zarar veriyor aslında, bunu görmemiz lazım.

ilişkiler
ilişkiler

Gündelik hayatta, hayatın tümünde, yaşanılan birlikteliklerde, hayatın her karesinde güven önemli bir detaydır. Bunun peşine düşmek gerekiyor. İlişkiyi oluşturan sevgi ve saygı, direkt olarak güven damarından besleniyor. Sevdiğiniz insanın güvenini kaybettiğiniz anda, eski günlerin gücüne inanarak ısrarcı bir hava içerisine girmek, ne yazık ki size manevi anlamda çöküş yaşatacaktır.