Karbonat İle Cilt Bakımı

Cilt bakımı her kadının mutlaka düzenli olarak yapması gerekir. Eğer siz doğal yollarla cilt bakımı yapma taraftarı olan kadınlardansanız mutlaka bu yazımızı okumalısınız. Çünkü sizlere bu yazımızda kabartma tozu veya karbonat ile hazırlayabileceğiniz kolay bir cilt yenileyici maske tarifi vermek istedik. Bu maske sayesinde cildiniz eskisinden daha canlı olacak. Hatta varsa sarkmaları önleyecek ve cildinizi tazeleyeceksiniz.

cilt bakımı
cilt bakımı

Doğal Maske Tarifi

karbonat ile yapılan maskede gerekli malzemeler bir tutam karbonat bir kaç çay kaşığı sıcak su. Karbonat yerine eğer isterseniz kabartma tozu tercih edebilirsiniz. Bu iki malzemeyi birbirine karıştırıp macun kıvamına getirin. Siz istediğiniz miktarlarda ayarlayabilirsiniz. Hazırladığınız macun kıvamındaki karışımı sarkmış olan cilt üzerine sürün. 20 dakika bu şekilde bekleyin. 20 dakika bittikten sonra ılık suyla durulayın.

cilt bakım maskesi
cilt bakım maskesi

Ayrıca kabartma tozu ile yapılan bu maske akne gibi problemlere de çözüm sağlıyor. Kısacası cildinizin daha gergin ve genç görünmesine yardımcı oluyor. Aşırı kullanımı önerilmez. Bu nedenle iki haftada bir bu maskeyi uygulayabilirsiniz.