Kalıcı Fön Nedir?

Brezilya fönü olarak adlandırılan kalıcı fön uygulaması, uzun saçlı bayanların sürekli olarak fön çektirmekten kurtulmasını sağlayan bir yöntemdir. Kabarık, dalgalı ve kıvırcık saçlara sahipseniz, dümdüz saçlara sahip olabilmek için kalıcı fön uygulamaları yaptırtabilirsiniz.

Kalıcı fön uygulamalarını yaptırdıktan sonra ilk üç gün saçlarınızı yıkamamanız gerekiyor. Üç günlük süreç sonunda ise saçlarınızı tuzsuz şampuanlar ile yıkamanız gerekiyor. Daha sonraki yıkama işlemlerinde ise tercih ettiğiniz şampuanı kullanabilirsiniz.

Kalıcı Fön Nedir?
Kalıcı Fön Nedir?

Ortalama 6 ile 8 ay boyunca kullanabileceğiniz kalıcı fön uygulamasını yaptırdıktan sonra denize ya da havuza rahat bir şekilde girebilirsiniz. Ancak denizden ya da havuzdan çıktıktan sonra saçlarınızı iyi bir şekilde durulamanız gereklidir.

Kalıcı Fön Zararlı mı?

Uygulamanın kalıcılığını sağlayabilmek ve kullanım ömrünü yükseltebilmek için bu tür ufak tefek noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Saçlarınızın zarar görmemesi için ise kalıcı fön uygulaması alacağınız salonun güvenilir olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Kalıcı fön uygulaması işlemleri uygulanırken kullanılacak olan malzemelerin kalitesi saçlarınızın zarar görmemesi için önemlidir. Hamile ve astım rahatsızlığı olan kişilerin ise bu uygulamayı yaptırmaları tavsiye edilmemektedir.