Kadınlar İş Yaşamında Nasıl Giyinmeli?

Hiç şüphesiz kadınlar artık iş yaşamında hiç olmadığı kadar aktif bir hale geldiler. Böyle olunca onların iş yaşamlarına özel kıyafetler hazırlamaya başladılar. Kadınlar da bu sayede profesyonel yaşamlarını çok daha etkili bir şekilde sürdürmüş oluyorlar. Fakat yapılan yanlış seçimlerden ötürü çoğu zaman kötü bir görüntü ile karşılaşmış oluyorlar. Bunu engellemek adına ise dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor.

iş kıyafetleri
iş kıyafetleri

Kıyafet Seçiminde Püf Noktalar

Geniş omuzlu ve üst kısmı geniş olan kadınlar, V yakalı bluzlar ile oldukça şık bir görünüme erişmiş olacaklardır. Ancak bu tarz bir vücut tipine sahip kadınların hiçbir şekilde kısa ya da vücuda tam olarak oturacak tarzdaki ceket modellerinden uzak durumları önemlidir. İnce kemer kullanılıp uzun kolyelerden uzak durmak da yine önemli olacaktır.

Kısa boylu kadınlar iş yaşamlarında tek renk parçalar seçmesi, boylarının çok daha uzun gösterilmesine yardımcı olacaktır. Tek parça kıyafetlerin yanı sıra yüksek belli etek ve pantolonlar, sade ve düz pantolonlar, blazer ceketler ile oldukça etkili kombinler yapabileceklerdir.

iş kıyafeti
iş kıyafeti

Fazla kilolarından muzdarip olan kadınlar, mümkün olduğu kadar koyu renkleri seçmeleri gerekmektedir. Göbeği ya da kalçası büyük olan kadınlar ise pantolon seçimi esnasında önünde pili olmayan düz modelleri seçmesi önemlidir. Ayrıca pantolonda büyük cep olmamalı ve kapri tarzda pantolonlardan mümkün olduğu kadar uzak durulması gerekmektedir.