Hasan Dere Kimdir?

Hasan Dere, gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak 1973 yılında Almanya’nın Dortmund şehrinde dünyaya geldi. Mersinli bir kökene sahip olan Dere, 4 ağabeyi ile birlikte büyümenin dezavantajlarını avantaja dönüştürmesini bilerek, onlardan çok şey öğrenip kendi vizyonunu geliştirdi. Gençlik yıllarında ani bir karar ile Yunanistan’a yerleşti ve bu sıcak Akdeniz ülkesinde farklı iş deneyimleri kazanarak girişimcilik kariyerinin temellerini attı.

Hasan Dere’nin  “daha iyisini değil en iyisini yapmak” gibi bir ideali vardı ve bu düşüncesini hayata geçirmek için en uygun zemin olarak gördüğü Dortmund’a döndü. Çok nezih bir restoran ve balo salonu olan Grammophon’u açtı.

hasan dere kimdir

Kısa sürede büyük ilgi gören Grammophon elit insanların bir araya gelerek eğlenebilecekleri, keyifle leziz Akdeniz ve dünya mutfağından oluşan yemekleri tadabilecekleri 650 kişilik şaşaalı ambiyansı ile gündemden hiç düşmedi.

Ünlü Türk müziği üstatlarını ve popüler ses sanatçılarını ağırlayan mekân Avrupa’nın en popüler eğlence merkezleri arasında gösteriliyor. Hasan Dere bu başarılı girişiminin ardından yeni şubeler açmak için İstanbul’da yaşıyor ve çalışmalarına yüksek tempoda devam ediyor.