Göz Kanlanması Nedir?

Zaman zaman gerek sağlıklı gerekse gözünden problem yaşayan her insan göz kanlanması sorunuyla karşılaşabilir. Göz kanlanması sorunu mevsimsel olarak da görülebileceği gibi bazı durumlarda ciddi bir sorunun habercisi olabilir. O nedenle göz kanlanması sorunuyla beraber batma, yanma ve sulanma şikayetleri görülüyorsa mutlaka bir doktor kontrolünden geçilmesi gerekir.

Eğer bilgisayar başında fazla vakit geçiriyorsanız, televizyon izliyorsanız, kitap okurken gözleriniz kanlanıyorsa gözleriniz kuruyor demektir. Genellikle gün içerisinde sayısız göz kırpılır. Ancak bilgisayar, televizyon veya telefona bakarken göz kırpması genellikle unutulur. Bu da doğal olarak gözün kurumasına ve devamında kanlanmasına ve hatta batmasına kadar giden sorunlara yol açabilir

Göz Kanlanmasının Belirtileri Nelerdir?

Göz Kanlanması Nedir?
Göz Kanlanması Nedir?

Göz kanlanmasının belirtilerinin en başında önemli faktörlerden birisi de gözün yorulması ve tembelleşmesi gelir. Bunun dışında herhangi bir mikrop veya bulaşıcı hastalıklarda gözde çapaklanmaya ve kızarıklara yol açabilir. Göz içi iltihaplanma sorunları da gözde kızarıklıklara yol açar. Dikkat edilmediği taktirde kalıcı görme sorunlarına varan problemleri de beraberinde getirir. Lens kullanıyorsanız eğer gözlerinizin temizliğine mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Zaman zaman bu gibi enfeksiyonlarda gözde kanlanmaya neden olabilir.