Harddisk’te ADATA SE730 External SSD

Bilgisayar kullanıcıların bilgisayar içerisine yükledikleri önemli verilerin arşivlenmesi için harici disk kullanırlar. Harici diskler yedekleme için önemli olduğu gibi taşınabilir olması da bilgisayar kullanıcıları için önemli ayrıntıdır. Birçok marka ve modelde harici taşınabilir ve sabit hard disk vardır. Harddisk modelleri içerisinde en fazla talep gören model ADATA SE730 External SSD olmuştur.

adata
adata

Ürünün pozitif özellikleri kompakt olması, suya dayanıklı olması ve performansının benzer markalara göre çok daha iyi olmasıdır. Fiyat bakımında daha uygun olan modellerde vardır. ADATA SE730 External SSD ürünün fiyatları firma tarafından 521 TL civarındadır. Fiyata olarak kısmen biraz daha düşük fiyatlara daha hızlı modellerin olduğu söylenebilir.

ADATA SE730 External SSD Özellikleri Nelerdir

Küçük olmasına karşın son derece fonksiyonel olan harddisk  taşıma olarakta son derece kolaydır. 250 GB kapasiteye sahip olan hard disk, multimedya dosyaları ve geniş ölçekli dokümanları rahatlıkla yanınızda taşıyabilme imkanı sunar. Dosya transferi sağlamanızda da son derece kullanışlı olan ADATA SE730 External SSD benzer özellikteki hard disklerle kıyaslandığında saniye yaklaşık 411 MB kopyalama özelliğine sahiptir.

adata ssd
adata ssd

Cihazın 4K noktasındaki skoru ise, saniyede 24 MB okuma ve saniyede 82 MB yazma kapasitesi vardır.  Piyasada çok farklı marka ve modelde hard disk olduğu için insanlar ürün seçimi konusunda kişilerin isteklerini karşılayabilmelidir. Ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için internet üzerinden araştırma yapmak tüketicinin ürün ve fiyat konusunda bilgi sahibi olması için önemlidir.