Hangi İçecekler Selülite Yol Açıyor

Selülit her yaştan kadının yaşadığı sorunlar arasında yer alıyor. Derinin altında birikmeye başlayan yağ tabakalarının zaman içerisinde deriyi deforme etmesi ve aşındırması ile ortaya çıkan selülitlerin pek çok farklı sebebi vardır. Genetik ve hormonal sebepler bu sebeplerin en başında yer alıyor. Selülitin oluşmasını engelleyebilmek için ise bunu bir hastalık olarak görmeli, beslenme düzeninizi değiştirmelisiniz.

kafein
kafein

Selülite sebep olan içecek türleri arasında kremalı ve şekerli kahveler yer alıyor. Kahvenizi şekersiz ve kremasız olarak tükettiğiniz zaman selülit oluşumunu engellemiş olursunuz. Kafein içermekte olan kola içmek de selülite yol açabilir. Kola içerisinde yoğun miktarda tatlandırıcı, şeker ve asit bulunmaktadır. Şeker her zaman selülite yol açar.

Tuz, Kafein ve Şekere Dikkat!

Çay içerisinde de kafein bulunur. Çayı da çok fazla tüketmeye başladığınız zaman selülit oluşmasına zemin hazırlamış olursunuz. Hazır paket halinde satılan meyve suları da selülit içeriyor. Yüksek kaloriye sahip meyve sularının içerisinde aynı zamanda yoğun miktarda şeker de bulunur.

selulit
selulit

Doymuş yağ oranı yüksek olan içecekler de kafeinli içecekler kadar zararlıdır. Milkshake ya da kremalı özel üretim kahveler selülite yol açar. Şeker kadar zararlı olan bir diğer gıda ise tuzdur. Yüksek miktarda tuz tükettiğiniz zaman selülit ortaya çıkabilir. Tuzun vücuttan zor atılıyor olması ve vücudun ödem tutmasına yol açması tuzu tehlikeli bir hale getirmektedir.