Hamilelikte Süt Ürünleri Tüketimi

Anne adaylarının en büyük korkularından biri yeterli beslenememektir. Yani bebeklerinin yeterince gıda alamadığından endişe duyup gereksiz yere yemek yemelerinin hiçbir faydası olmadığı gibi tam tersine annenin midesinde rahatsızlıklara sebep olabilir. Bu nedenle doğru besinleri yeteri miktarda tüketmeniz halinde bebeğinizin gelişimi ile ilgili olarak hiçbir endişe duymanıza gerek yoktur.

gebelikte süt içmek
gebelikte süt içmek

Süt Ürünlerinden Protein İhtiyacınızı Karşılayabilirsiniz

Peki, bir şehir efsanesine dönen hamileyken süt ürünleri tüketmenin zararlı olduğu yönündeki düşünce tamamen bir yanılgıdır. Anne adayları belki de bunun verdiği bir heyecan ile paniğe kapılıyor olabilirler. Fakat sanılanın aksine peynir, süt, yoğurt gibi süt ürünlerini rahatlıkla tüketebilirsiniz. Bebeğinizin ve sizin protein ihtiyacınızı bu besinlerden karşılayabilirsiniz.

hamile kadın
hamile kadın

Hatta bu ürünlerin yanında yumurtayı da rahatlıkla tüketebilirsiniz. Tabii bunların yanı sıra gebeliğe bağlı olarak herhangi bir alerji durumunuz oluşmadığı takdirde doktorunuz da zaten sizi bu konuda bilgilendirecektir. Neleri yemeniz ya da neleri yememeniz konusunda fazlasıyla bilgi sahibi olacağınızdan şüpheniz olmasın. Bu konuda bir endişe taşımanıza gerek yoktur.