Evin Güzel Kokması İçin Ne Yapılır?

Yaşam alanlarınızda kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız kokulara da önem vermeniz gerekir. Kokular bizi bir anda huzurlu, sakin ve daha mutlu hale getirme konusunda etkili olabiliyorlar. Konuklarınızın evinizde kendisini iyi hissetmesini istiyorsanız birkaç koku seçimi ile bunu başarabilirsiniz.

Ev Kokusu Nasıl Seçilir?

Ev kokusu sizi hafızalara kazıyabilecek bir etken ve bu nedenle eviniz için etkileyici bir kokuya sahip olmanız gerekir. Evinizde cezp edici bir koku istiyorsanız sandal ağacı ve gül doğru bir seçim olabilirken, fesleğen de ferahlık hissi verecektir. Üstelik fesleğen kokusu bir sinek kovucu olduğu için özellikle yaz aylarında tercihler arasında yer alıyor.çilir?

Ev Çiçegi
Ev Çiçegi

Hislerinizi dengeleyecek bir ev kokusu arzu ediyorsanız nane ve limon karşımı tercihiniz olabilir. Bu hoş bir kokunun yanı sıra enerji verici olduğundan zindelik kazanmanıza yardımcı olur. Sizin istediğiniz daha rahatlatıcı, sakinleştirici bir koku ise lavanta ya da papatyayı deneyebilirsiniz.

Ev Kokusu
Ev Kokusu

Greyfurt aromalı bir koku tercih ettiğinizde bulunduğunuz ortamda zaman geçirmekten daha büyük keyif alırken, pozitif enerjiye de sahip olabilirsiniz. Aynı etki mango ve kavun kokusu için de geçerlidir.