Evde Genel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzellik söz konusu olduğunda herkesin mutlaka cildine ayrı bir özenle bakım göstermesi gerekir. Kadınlar cilt bakımı hususunda daha hassas davranırlar. Eğer kozmetik ürünler kullanmaktan yana değilsiniz Siz değerli okuyucular için bu yazımızda evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz Kür veya maske tarifi vereceğiz.

cilt
cilt

Doğal Bakım Önerileri

Evinizde cildinizi kolay bir şekilde temizleyebilmeniz için zeytinyağlı sabunları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer isterseniz temizleme sütlerinden de faydalanabilirsiniz. Biz sizlere salatalık ile temizleme küründen bahsedeceğiz. Bir adet salatalığı kabuklarını soymadan rendeleyin ve 15 dakika ufak bir tencerede su ile kaynatın.

cilt bakımı
cilt bakımı

Daha sonra bu püreyi sudan süzüp soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra üzerine biraz badem yağı, bir kaşık sıcak süt ilave edin. Tekrar karıştırıp yüzünüzü bununla silin. Yüzünüzü toniklemek için gül suyu kullanabilirsiniz. Bir miktar gül suyunu pamuğa dökün ve bu pamukla yüzünüzü iyice silin. 10 dakika bu şekilde bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Eğer isterseniz tonikleme işlemi için papatya suyundan da faydalanabilirsiniz.