Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları

Evinin dekorasyonundan sıkılan, yeni ve farklı bir yaşam alanı oluşturmak isteyenler için birçok ev dekorasyonu mevcuttur. Ev dekore edilirken öncelikle ev sahibinin zevki ve tarzı dikkate alınır. Hangi oda dekore ediliyorsa o odanın genel bir renk uyumu içinde olması gerekir. Kullanılan eşyalar da aynı tarzda olmalıdır. Örneğin antika eşyalar tercih edildiyse odaya genel olarak antika eşyalar hakim olmalı ve modern tasarımlar kullanılmaktan kaçınılmalıdır.

renkli dekorlar
renkli dekorlar

Ev dekorasyonuna genellikle salondan başlanır. Çünkü salon evin en çok kullanılan alanıdır. Bu nedenle değişime ve yeniliğe daha çok ihtiyacı olduğu düşünülür.

 Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerenler

Salon dekorasyonunda öncelikle salonun boyutlarına dikkat edilir. Salon küçükse ayna kullanarak odanın boyutlarında daha büyükmüş havası yaratılabilir. Büyük bir salonsa ayna kullanılmayabilir veya daha küçük aynalar tercih edilir.

dekorasyon
dekorasyon

Mobilya seçimi ev sahibinin renk zevkine göre seçilir. Salonunda daha sade bir hava yaratmak isteyenler rengarenk ve karmaşık desenli koltuklar yerine genellikle tek renkteki koltukları tercih ederler. Koltuk seçiminde bir diğer dikkat edilmesi gereken husus da rahatlığı ve konforlu hissettirmesidir. Aksi takdirde rengi ve deseni hoş olup rahat olmayan bir koltuk pek de mantıklı bir tercih olmaz.

Salonda genel anlamda bir bütünlük yakalamak isteniyorsa halı, perde ve duvar boyalarının birbirini tamamlayan renklerde olmasına özen gösterilmelidir.

ev dekorasyonu
ev dekorasyonu

Ayrıca salonda kullanılan mobilyaların ebatları salona uygun olmalıdır. Salon küçükse çok büyük sehpalar kullanıldığında bu eşyalar salonu olduğundan daha dar gösterir.