Eski Lastikler ile Neler Yapılabilir?

Eski lastikler günümüzde bahçe, balkon ve ev dekorasyonu için oldukça ideal parçalardır. Dayanıklı olması ve çeşitli alanlarda farklı kullanımların yaratılması ile oldukça ideal ve ekonomik bir yöntemleri de içeriyor. Bu uygulamalar ile ilgili birkaç örneği sizin için derledik.

lastik dekoru
lastik dekoru

Salıncak

Çocuklarınız ya da sizin için dik ya da yan olarak konumlandırarak kullanabileceğiniz dayanıklı ve bir o kadarda güzel bir seçimdir. Özellikle bu lastikleri boyayarak daha ilginç ve güzel bir görüntü yaratmanız mümkün.

Saksı

Bahçenizde üst üste ya da yan yana koyarak değerlendirebileceğiniz lastikleri saksı olarak kullanabilirsiniz. Rengârenk boyayarak da ilgi çekici bir etki yaratabilirsiniz.

Puf

Hem bahçe hem de ev için son derece işlevsel bir araç olarak puf seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Etrafını boyayabilir ya da kalın bir ip ile dolayabilirsiniz. Açıkta kalan kısımlarını birini sabit diğerini açılır bir kapak olarak tamamlayarak aynı zamanda saklama çözümü olarak da değerlendirmeniz mümkün.

Sehpa

Lastiğin etrafını hasır ip ya da renkli ipler ile dolayarak en son sabitleyebilirsiniz. Sehpa seçiminde kullanacağınız alan için cam kesim yapabileceğiniz gibi her hangi bir daire parçadan da faydalanmanız mümkün.

Masa

Çok fazla eski lastiğe sahip iseniz bu lastikleri masanız için ayak olarak kullanabilirsiniz. Üçer ya da dörder adet üst üstte koyacağınız lastikleri boyayarak en üste dikdörtgen bir tabla ya da cam koyabilirsiniz. Aynı şekilde yuvarlak masa için iki yak kısmı yerine tek ayak yapabilir ve lastikten geniş cam kesimine yer verebilirsiniz.