Doğru Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

İnternette yayınlanan birçok videoda ya da televizyonda uzmanların uygulamalı olarak gösterdiği birçok programda doğru makyajı nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler veriliyor.

makyaj modelleri
makyaj modelleri

Bunlar arasında anlatılan yüzlerce püf noktayı aklınızda tutmanız elbette mümkün değil ama makyaj yapmayı seven biriyseniz, en azından kendi yüz hatlarınıza nasıl uygulamalar yapmanız gerektiğini bilmelisiniz?

İstediğiniz Far Uygulamasını Yapamıyor musunuz?

Her kadının aynaya baktığında yüzünde beğenmediği bazı noktalar mutlaka vardır. Mesela kimileri dudaklarının daha ince olmasını isterken kimileri kalınlaştırmanın peşindedir. Bazıları da göz kapaklarının düşük olduğundan şikâyet edebilir. Bu sorunlar böyle uzar gider.

esmer makyajı
esmer makyajı

Ama belli başlı bazı sıkıntılar vardır ki onların üstesinden gelmek de son derece kolaydır. Mesela gözleri ile kaşları arasındaki mesafenin dar olmasından şikayet eden kadınların sayısı çoğunluktadır. Sırf bu yüzden makyaj yaparken far süremediğinden yakınan kadınlar bile var.

makyaj yapmak
makyaj yapmak

Bu durumu çözmenin en basit yollarından biri makyaj yaparken far sürmeden önce kaş diplerinizden başlayarak göz kapağınıza doğru çok parlak olmayan sedefli beyaz bir far sürebilirsiniz. Bu kaşlarınızın daha kalkık görünmesini sağlayacağı için göz kapağınız ile arasındaki mesafeyi de uzatacaktır. İşte bu kadar kolay, artık istediğiniz far uygulamasını yapabilirsiniz.