Doğal Görünen Saç Kaynağı Yaptırmak Mümkün mü?

Kısa sürede uzun ve dolgun saçlara sahip olmak isteyen kişilerin pek çoğu kaynak yoluna gidiyor. Saç kaynak kadınların en çok tercih ettiği güzellik unsurlarından biri haline gelirken, bunun birçok farklı yöntemi olduğunu biliyorsunuz. Son dönemde bu konuyla ilgili olan bayanların mikro jel kaynak nedir, nasıl yapılır ve ne süre dayanıklılık gösterir öğrenmeye çalıştığını biliyoruz. Peki, nedir bu mikro jel saç kaynak?

mikro jel kaynak
mikro jel kaynak

İtalya’da başlayarak tüm dünyaya yayılan mikro jel saç kaynak yöntemi, Japon yapıştırıcısına benzer güçlü bir yapıştırıcı kullanılarak kaynak saçların saçta tutunmasını sağlayan yöntemdir. Bu yöntemde oldukça ince saç tutamlarıyla çalışılması ve tamamen şeffaf bir kapsülün kullanılması görünmez olmasını sağlar. Diğer kaynaklarda olduğu gibi dışarıdan fark edilmez ve oldukça doğal durur.

mikro jel kaynak uygulaması
mikro jel kaynak uygulaması

Mikro Jel Kaynak Zararlı Mıdır?

Saç kaynak yöntemlerine meraklıysanız mikro jel kaynak nedir mutlaka biliyorsunuzdur. Saçlarına kaynak yaptırdığının anlaşılmasını istemeyen bayanların tercihlerinden biri olan bu yöntemde kaynak olacak saçlar güçlü bir yapıştırıcı ile doğal saçlara yapıştırılır.

mikro jel kaynak nedir
mikro jel kaynak nedir

Yaklaşık olarak 4 saat süren bu işlem sonrasında ilk gün saçlarda ağırlık hissedilse de, uzun süreli olumsuz durumlar meydana gelmez. Saçlarınız ya da saç deriniz için herhangi bir zararı olmayacaktır.