Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Banyolar evlerimizin en mahrem alanlarıdır. Banyolada yapılacak doğru dekorasyon uygulamaları ile bu mekanları daha kullanışlı ve geniş hale getirmek mümkündür. Öncelikle yapmanız gereken dekorasyon uzmanları tarafından sunulan banyo dekorasyonu ile ilgili önerileri gözden geçirmek ve sizin için uygun olan fikirleri banyonuzda uygulamaktır.

banyo dekorasyonu
banyo dekorasyonu

Banyonunuzu Daha Geniş Göstermek İçin Bunları Yapın

Dar ve küçük banyoların daha kullanışlı ve işlevsel hale getirilmesi doğru mobilya seçimi ile mümkündür. Öncelikle banyonuz küçükse, küvet, tuş teknesi, duş kabini vb. detayların mutlaka banyonuzun boyutu ile orantılı büyüklükte olmasına özen gösterin.

banyo dekorasyonu
banyo dekorasyonu

Dolaplarınızın açık renk olması banyonuzun daha ferah görünmesine yardımcı olur. Yer ve duvar seramiklerinizi büyük ebatta tercih ederseniz banyonuz daha geniş görünecektir. Küçük banyolarda çok fazla dekor, aksesuar kullanılması mekanın daha küçük ve dar görünmesine neden olur.

banyo dekorasyonu
banyo dekorasyonu

O nedenle küçük banyolarda detaydan uzak sade aksesuarlar seçilmeli, gereksiz ayrıntılar ile mekan daha da küçük gösterilmemelidir.Banyo dekorasyonunda aynaya daha çok yer vermek, mekanın daha geniş görünmesine katkı sağlayacaktır. Duş kabininde sade cam kullanılması da mekanın daha zengin ve geniş görünmesine yardımcı olacaktır.