Balkonunuz Yaza Hazır mı?

Sıcak yaz günlerinde her fırsatta kendinizi balkonda bulacaksınız. Peki, balkonunuz sizi en iyi şekilde ağırlamaya hazır mı? Yalnızda bir masa ve birkaç sandalye koyduysanız, balkonunuzu muhteşem dekorasyon fikirlerinden mahrum bırakıyorsunuz demektir. Oysa balkonunuzu birkaç düzenleme ile evinizin en sevdiğiniz köşesi haline getirmek sizin elinizde!

Balkonunuz Yaza Hazır mı?
Balkonunuz Yaza Hazır mı?

En Sevilen Balkon Dekorasyonları

Çiçeksiz balkon olur mu? Birkaç bitki ile balkonunuza hayat verebilirsiniz. Unutmayın bitkiler balkon dekorasyonu söz konusu olduğunda, olmazsa olmazlardandır. Onlara bir köşe ayırmalısınız. Bir de aydınlatma yapmayı unutmayın. Saksılarınızın altına yerleştireceğiniz gizli led ışıklarla görenlerin hayran kalacağı bir balkona sahip olabilirsiniz.

Balkonunuzu Yaza Hazırlayın
Balkonunuzu Yaza Hazırlayın

Masa ve sandalye dönemi de çoktan kapandı. Yerde çok sayıda minderle, masa ve sandalyelerin asla sağlamayacağı bir konforu balkonunuza kazandırabilirsiniz. Tozu dert etmeyin. Artık yıkanabilen ve su geçirmeyen minderleri her yerde gayet ekonomik fiyatlara bulabilirsiniz.

Müziğin dinlendirici etkisini de unutmayın. Balkonda mutlaka bir müzik çalar, radyo vs olmalı. Duvarınıza da dilerseniz bir tablo ya da bir ayna asabilirsiniz. Bir diğer fikir de duvar stickerları ile duvarlarınızı da süslemenizdir.