Anahtarın Önemi

Anahtarların ne olduğunu ele alacak olursak, anahtarlar farklı formlarda bulunan, yumuşak ve sert geçişli olup benzer şekilde oluşan vidalı makine elemanları ya da gündelik hayatın içinde somunların sökülüp takılması amacıyla kullanılan aletler olarak ele alınmaktadır. Anahtarların farklı alanlar için ayrılmış birçok modeli ele alınabilmektedir.

Anahtarın Önemi

Bu modellerin bazıları gündelik hayatta çok sık tercih edilen modeller olmaktadır. Bunlara örnek olarak; allen anahtarlar, kurbağacık anahtarlar, nikel kaplamalı allen anahtarlar, manşolu boru anahtarları verilebilmektedir. Uygulanan belli bir güç ile anahtarlar farklı işlevlerde kullanılabilmektedir. Güç gerektirse bile üretilirken kolay kullanım yolları baz alınmıştır. Çok yönlü kullanımı sağlamak adına, tüm el aletlerinin bir arada yer aldığı anahtar takımının içinde, aletlerin farklı baş ve gövde parçaları yer almaktadır.

Anahtar Çeşitleri

Anahtar çeşitleri, her alanda farklılık göstermektedir. Bu nedenle çok fazla çeşidi bulunmakla beraber, hayatı kolaylaştırmak üzerine üretilmiş aletlerdir. Allen anahtarları bu duruma en güzel örnek olabilmektedir. Allen anahtarların her biri farklı boyuta sahiptir. Biçimsel olarak L şeklindedir ve altıgen bir yapısı bulunmaktadır. Bu anahtar her alanda kullanılmaktadır. Bu açıdan oldukça işlevseldir. Alyan başa sahip civatalar ve imbus civata olarak bilinen cıvataların baş kısmı Allen anahtarlarına göre tasarlanmıştır.

Aynı amaç uğruna üretilen ele alabileceğimiz diğer anahtar ise Nikel kaplamalı Alyan anahtardır. Sadece rengi ile farklılığını ortaya koymaktadır. T tipi Alyan grupları da nikel kaplamalı Alyan anahtarlarına dahil edilmektedir. T tipi Alyan grupları da aynı işlevi göstermektedir.

Ele alabileceğimiz diğer bir anahtar türü de Manşonlu boru anahtarıdır. Tasarlanırken sağlam tutuşlu olması sağlanmış ve güçlendirilmiş çene ve karbon çeliği kullanılmıştır. Genellikle kullanım alanı herhangi bir çiviyi sökmek veya sıkmak olarak bilinmektedir. Boru anahtar açıklığı ayarlanabilmekte ve parçayı arasına sıkıştırarak kavrama işlemi sağlanmaktadır.

En çok kullanılarak adından en çok bahsettiren anahtar kurbağacık anahtarıdır. Diğer bir adı en çok kullanılan İngiliz anahtarıdır. Birçok alanda kullanılabilmekte ve çok fayda sağlamaktadır. Genel olarak anahtarlar cıvata, somun ya da çivileri sökmek, gevşetmek ya da sıkmak için kullanılmaktadır. Ancak ebatlar fazla değişiklik gösterdiği için ebata uygun ağız genişliğine sahip İngiliz anahtarı bulmak gerekmektedir. Yanınızda kurbağacık bulunması durumunda birden fazla anahtarı her an yanınızda bulundurmanıza gerek kalmamaktadır.

Anahtar Fiyatları

Anahtarlar birçok alanda ihtiyaç duyduğumuz el aletleridir. Bu ürünün maliyetini en çok üründe kullanılan materyaller ve üretilen firmalar belirlemektedir. Uygun fiyatlı alınan ürünlerin dayanıklılığı ve kullanım ömrü kısa süreli olabilmektedir. Bu nedenle anahtar tercih edilirken en üst düzey kalite tercih edilmesi gerekmektedir.

Bu anlamda CER-PA-NORM köklü ve güvenilir olmasıyla birlikte, uygun fiyata satmasıyla öne geçmektedir. Kaliteden asla ödün vermemektedir. 34 yıllık kariyerinde hiçbir detayı atlamadan en iyi hizmeti sunmayı başarmışlardır. Aldığınız tüm el aletleri ve anahtar çeşitleri 5 yıl firma garantisinde tutmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için https://www.cerpa-norm.com/anahtarlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.