Sıradışı Gelinlere Sıradışı Davetiyeler

Tüm gelinleri kuğu gibi beyaz gelinlikler içinde hayal ederiz hepimiz, genelde durum böyledir zaten ama her şeyde aykırı olmayı seven sıra dışı gelinlerimiz de var. Onlar düğünlerinde diğer gelinler gibi bembeyaz gelinlik giymek yerine siya ya da kırmızı renk bir gelinlik tercih ederek farklılıklarını ortaya koyarlar. Davetiye seçerken de gelinlikte olduğu gibi farklı seçimler yaparak insanların yüzünde hoş bir gülümseme ya da hayranlık ifadesi uyandıracak bir düğün davetiyesi seçmek yerine bazen ürkütücü bir ifadeye neden olacak sıradanlıktan çok uzak davetiyeler tercih ederler. Bunları tasarlamak için davetiye firmalarında tasarımcılar olmasına rağmen bazı zamanlarda kendi tasarımlarıyla da gelirler.

siradisidavetiye
siradisidavetiye

Davetiyesiz Düğün Olmaz

Düğünü akraba ve yakın dostlar arasında yapıcaz nasıl olsa çok kişi çağırmayacağız telefonla haber verelim ne gerek var davetiye bastırmaya diyorsanız sakın demeyin! Davetiyesiz düğün olmaz! Düğünün önemini sizin için anlamını sevenlerinize düğün davetiyesi anlatır. Üzerinde basılı olan resim ve kartın içini açtığınızda yazan yazı iki insanın birbirine olan aşkını ve bu aşkı bir ömür boyu aynı çatı altında bir bütün bir aile olarak sürdürme isteklerini eşe dosta ifade eder. İşte davetiyelerin görevi budur, belki çoğu insan daha önce hiç böyle düşünmemiş olabilir ama bundan sonra düğün davetiyesi gördüklerinde ifade ettiği anlamı çok derin bir şekilde düşüneceklerdir.

Düğün Davetiyelerinin Önemi

Düğün davetiyeleri bilmeyen insanlar için basit bir şeymiş gibi görünse de bu sektörden ekmek yiyen bir sürü insan var ve oldukça emek isteyen bir meslek dalıdır. Değişik tasarımlar üretip her insanın zevkine hitap eden davetiye modelleri yaratmak kolay bir şey değildir. Tasarımcılar bunun için gece gündüz demeden yenilik bulmanın yeni modeller yaratmanın peşine düşerler. Her müşteri başka başka isteklerde bulunarak hiç kimsenin kullanmadığı düğün davetiyelerini sipariş ederek düğüne gelen davetlilerin kendilerine gıpta ile imrenerek bakmasını ve gönderdikleri davetiyelerden etkilenip düğünlerini hiç unutmamalarını ister ve böyle izlenim bırakmaya çalışırlar. Bunun için çok para harcamayı bile göze alarak yaparlar bunu.