Sigara İçenler için Doğal Maskeler

Sigara cildi erken yaşlandırdığı gibi genç yaşlarda da cildin renginin soluk olmasına neden olur. Sigara içen bayanların cildine ayrı özen göstermesi ve düzenli cilt bakımı yapması gerekir. Sigara kullananlar özellikle toksinlerden kurtulmak için doğal meyve suları ve suyu bolca tüketerek, cildinin nefes almasını sağlamalıdır.

su
su

Sigara İçenlerin Yapacağı Maskeler

Armut özellikle sigara içenlerin kullanacağı bir meyvedir. Tüketecekleri gibi maskelerinin içine de rendeleyerek koyabilirler. Bir armudu rendeleyin ve içine yarım limon suyu sıkın. Bir çay kaşığı elma sirkesi katın ve bu karışımı cildinize sürün. Yarım saat bekledikten sonra cildinizi maden suyu ile temizleyin. Haftada iki kere uygulayacağınız bu maske ile cilt tonunuz dengelenir.

Sigara içenlerin yapması gereken bir diğer uygulama ise ciltlerini her gün temizlemeleri gerektiğidir. Yüz temizleme jeli ile cildin toksinini arındırdıktan sonra mutlaka cilde gül suyu sürülmeli. Gül suyu gözeneklerin temizlenmesini sağlar ve deriyi sıkılaştırır.

yüz maskesi
yüz maskesi

Sabah ve akşam olmak üzere cildi iki kez temizlemelisiniz. Nemlendirici sürmeyi ise ihmal etmeyin. Salatalık ile yapılan maskeler de aynı şekilde cildin renk tonunu düzenler. Salatalığı rendeleyin ve içine bir çay kaşığı karbonat ekleyin. Karbonat leke görünümünü de yok eder. Yaş maya ve içine katacağınız bir kaşık süt ise hem cildi besler hem de cildin doğal görünümünü kazanmasına yardımcı olur.