Sarı Renk Dekorasyonda Nasıl Kullanılır?

Mutluluk ve pozitif enerji sunması ile bilinen sarı renge sonbahar ile beraber evlerinizde yer açabilirsiniz. Aksesuarlarda, mobilyalarda ya da farklı kullanım tercihleri ile yer açabileceğiniz sarı renk seçimini aynı zamanda duvar rengi olarak da seçebilirsiniz.

dekorasyon

Sarı rengin dekorasyon içinde kullanımında farklı tercihlere yer açabilirsiniz. Sadece salon ya da oturma odası değil hol, giriş ya da mutfak gibi alanlarda da sarı renk tonundan yararlanmanız mümkün.

Sarı Renk Duvarlar

Sarı rengin ev dekorasyonunda kullanımına duvar renk seçimi olarak yer açabilirsiniz. Özellikle açık sarı renk daha sıcak bir ortamın elde edilmesinde tercih ediliyor. Sarı renkli bir duvar tercihinizde kahve ya da gri koltuk seçimlerine de yer vermeniz mümkün.

Sarı Aksesuar Seçimleri

Sarı renk kullanımında en sık yer açılan aksesuar tercihlerdir. Aksesuar seçimlerinizde aynı boy ya da ebatta sahip olan seçimlere yer vermeniz önerilmez. Farklı ebat ve renk uyumuna sahip olan ürünler aksesuar tercihinde daha çok seçilen ürünlerdir.

Sarı renk aksesuar tercihinde fon, minder, kırlent gibi seçimlere yer açabileceğiniz gibi halı da tek renk sarı tercihi pek önerilmez. Bunun yanı sıra sehpa ya da raflarda da farklı sarı renkli biblolara yer verebilirsiniz.

Sarı Koltuk Takımları

Tek renk sarı koltuk takımlarına ev dekorasyonunuz da yer vererek sıcak bir ortamı yakalamanız mümkün. Bu seçimde halı da ya da duvarda gri renge yer vermeniz önerilir.