Saçkırana Sarımsak Sürmeyin

Sağlık, her şeyden önemli bir etkendir. Etkendir diyorum, pasif bir hale geldiğinde hepimizin başına ciddi tehlikeler yaratabilir. Bu nedenle sağlığımızı korumalıyız. Burada üstleneceğimiz sorumluluk çok büyüktür. Doğal yollar, gerekirse tıbbi müdahaleler, bizim yapmamız gereken, atmamız gereken adımlardır. Burada bir tek soru işaretine bile meydan vermemeliyiz.

Ezberlerden Vazgeçin

Bazı noktalarda, doğal yöntemlerin son derece işe yaradığı söylenir. Bu durum bazı tedaviler için doğrudur evet ama bazı tedavilerde ise bu durum daha değişiktir. Toplumda oluşan ciddi ön yargılarda bu durumları tetikler. Alışılmış bazı ezberleri bozmak, bu açıdan önemlidir ve kıymetlidir. Adımları buna göre atmak gerekir. Saçkıran, saçlardan oluşan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığa son vermek için, doğal antibiyotik olarak adlandırılan sarımsak kullanılır.

Saçkırana Sarımsak Sürmeyin

Sarımsağın bu rahatsızlıkta kullanılması, son derece yanlıştır. Sarımsağın içerisinde birçok madde vardır. Bu maddeler, bu rahatsızlığın körüklenmesinde etkili olurlar. Toplum içerisinde yaygın bir kanaat olarak ortaya çıkan bu tedavi yöntemine riayet etmememiz gerekir. Daha sağlıklı bir toplum için, öncelikle ilk adımı kendimiz atmalıyız.