Papatya Maskesi ve Cilde Faydaları

Sağlıklı, canlı ve parlak görünen bir cilt ışıldayan bir güzellik yansıtır. Cildinizin parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Papatya maskesi kendi ev ortamınızda kolayca hazırlayabileceğiniz doğal bir cilt maskesidir. Maskenin isminin de çağrıştırdığı gibi hazırlanışında papatya kullanılıyor. Papatyanın o eşşiz doğal güzelliği ve sadeliği bu maske ile cildinize yansır ve her zamankinden daha parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Papatya Maskesinin Hazırlanması Ve Uygulanması

Papatya Maskesi Ve Cilde Faydaları
Papatya Maskesi Ve Cilde Faydaları

Papatya maskesinin hazırlanmasında kullanılan temel ürün doğal papatyalardır. İki avuç dolusu papatyayı, bir tutam ceviz içi ve badem ile birlikte döverek, iyice ezin. Bunlardan ayrı bir şekilde bir adet yumurta beyazı, yarım fincan limon suyu ve bir yemek kaşığı süzme balı karıştırıp, güzelce çırpın. Bu karışımı daha önce hazırladığınız papatya ezmesi ile birleştirin ve tüm karışımı bir macun kıvamına gelene kadar iyice yoğurun.

Cilt dokuları üzerine parlaklık ve canlılık getiren papatya maskesini uygulayıp yarım saat bekledikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi 15 gün uyguladıktan sonra faydalı etkilerini görebilirsiniz.