Otomatik Ödemelerden Ücret Alınıyor

Kredi kartları, genel olarak insanların kullanabilecekleri en rahat ve kolay olan kart modelleridir.

Bankaların sunduğu bu kredi kartları, adı üstünde sunduğu kredilerle birlikte bu krediler üzerinde taksitlendirme gibi imkanları da sağlar.

Bunlarla beraber insanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için elektrik, doğalgaz, su gibi kullanımlarıyla beraber aylık belirli zamanlar içerisinde gelen faturaların da ödemesini sağlar.

ödeme
ödeme

Otomatik ödemeler, insanların hayatında fatura kuyruklarına girmelerini önleyen en iyi yollardan birisidir.

Ancak bankalar, ilk başta kredi kartı otomatik ödeme talimatı için ücretsiz olarak kampanyalar yapsalar da daha sonrasında belirli tarife içerisinde ücretlendiriyorlar.

Tüketicileri Koruma Yasası doğrultusunda 2014 Mayıs tarihinden bu yana kredi kartlarıyla ilgili faiz dışında herhangi bir ücret kesimi yapılmaması doğrultusunda karar kılınsa da bankalar, genel olarak bu yasaya uymuyor diyebiliriz.

otomatik ödeme
otomatik ödeme

Kredi Kartınızda Otomatik Ödemeler Ücretsiz Değil !

Müşteri çekmek adına yapılan ilk işlemlerde ücretsiz yapılan otomatik ödemeler, daha sonrasında ise işlem başına 0,75 TL ile 1 TL arasında değişik ücretlendirmelerle beraber otomatik fatura ödemelerinizi yapıyor.

Bu gibi durumlarda kredi kartı otomatik ödeme talimatı ile alakalı olarak ücretli olma nedeniyle ilgili bankaya itiraz edebilir ve bu konu hakkında detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.