Oryantal Dansı Sanata Çeviren Kadın

Bütün dişi kurtlar Asenadır, onlar öne düşüp yol gösterirler. Nerede olurlarsa olsunlar, isterlerse dağlarda, isterlerse denizlerde, isterlerse sadece ev içlerinde olsunlar, bütün kurt karakterli kadınlar farklıdır.

Oryantal dans sanatçısı Asena da farklıdır. O da sahnelerde öne düşüp yol göstermiştir. Dansözlük olarak görülen bir mesleği ele almış, emek vermiş, değiştirmiş ve bir dans sanatı haline getirmiştir. Göbek dansı diye biraz da dudak bükülmesiyle söylenen bir işe kattığı figürler sanki spor hareketleri gibidir, bu yüzden oryantal dans sporu diye bir kavramdan bahsetmek bile garipsenemez. Asena gibi vücudunun her kasını titretebilen, bunu yorulmadan yapan, kondisyon sahibi bir sporcu ve aynı zamanda dansçı olan ikinci bir isim daha yoktur.

Genç Asena’dan Ustalığa

Kendisinin bu özellikleri ve vücut dayanıklılığı küçük yaşlardan beri dikkat çekmiştir. Dans sevgisinin ve fiziksel özelliklerinin yanında soylu bir babaanneden aldığı aile eğitimi üniversite mezuniyeti ile birleşir ve ortaya henüz çok genç olan bir Asena çıkar. Yıllar içindeyse oryantal ustası Asena’ya dönüşür. Dişi kurt artık bir dans sanatçısı olmuştur.