Korona Virüsü Tamamen Yok Olacak mı?

Dünyayı etkisine alan korona virüsü maalesef ülkemizde de kendini gösterdi. Birçok kişi evlerine çekilerek zamanlarını temassız gerçekleştirmeye başladı. Bilim adamları tarafından halen araştırması devem eden korona virüsünün aşısının yanı sıra tedavi yöntemleri de geliştirilmeye başladı. Böylelikle virüsün bulaşmış olduğu kişilerin sağlıklarına geri dönmeleri sağlanabilmektedir.

Belli bir yaş üstünün yanı sıra özellikle kronik rahatsızlığı olan kişilerde daha etkili olarak istenmeyen sonuçların yaşanmasına sebep olmakta olan korona virüsünün tamamen yok olup olmayacağı da günümüzde en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor.

Korona virüsünün tamamen yok olup olmayacağına dair yapılan açıklamalarda bilim adamları bu virüsün geldiği gibi gideceği bildiriliyor. Her ne kadar bir gün gelip bu virüsten kurtulmanın mümkün olacağına dair açıklamalar yapılmış olsa da bunun zamanı ile ilgili belli bir öngörü henüz saptanmadı. Bu sebep ile virüsün etkili olduğu şu günlerde sokağa ihtiyaç duymadıkça çıkmamanız, fiziksel mesafenin korunması, toplu taşıma araçlarının kullanılmaması ya da kullanım sırasında da dikkatli olunması öneriliyor.

Korona Virüsten Korunma Yöntemleri

Korona virüs ile ilgili olarak yapılan açıklamalarda temastan kaçınılması ve fiziksel temastan kaçınılması öneriliyor. Zorunlu haller dışında dışarı çıkılmaması gerektiği konusunda bilgi veren uzmanlar aynı zamanda ellerin ise 20 saniye boyunca yıkanması öneriliyor. Yıkamaya yer verilemediği zamanda ise dezenfektan kullanımına yer verilebileceğini açıklayan uzmanlar bu durumda dahi ellerin yıkanana kadar yüze temas edilmemesini öneriyor.