Kardeş Çatışmalarının Nedenleri

Tek çocuk, hayatın ilerleyen dönemlerinde yalnız kalacak ve bu durum onu ruhsal olarak da sıkıntıya sevk edecektir. Bu nedenle her zaman kardeşlikten yanayımdır, bir veya birden fazla kardeşi olan bir birey, hayata daha pozitif, daha güvenli ve daha umutlu bakar. Bunun için kardeşlik güzel bir kavramdır diyerek, asıl anlatmak istediğimiz noktaya doğru yola koyulalım.

kardeş
kardeş

Pozitif Bir Hava Estirin

Kardeş çatışması, kardeşler arasında süregelen olaylar silsilesidir. Bazen işle çığırından çıkar. Ortalık toz duman olur ve ebeveynler bu durumdan oldukça rahatsız olurlar. Bunun için, birkaç önerimiz olacak, bu önerilerle birlikte durumların daha pozitife gideceği yönünde umut var olduğumu da ayrıca belirtmek istiyorum.

kardeş olmak
kardeş olmak

Her şeyden önce dengeli davranmalısınız. Sen abisin, sen şöyle yapmalısın diyerek bir çocuğa sorumluluk yüklemeyin. Çocuklarınıza karşı dürüst ve samimi olun. Her şeyi açıkça ifade edin ve kafalarında soru işaretlerine meydan vermeyin. Çocukların atacağı adımlarda eleştirel bir tutum sergilemekten her zaman uzak durun. Bu durumları hayata geçirmeniz, pozitif bir havanın esmesine neden olacaktır.