Hindistan Cevizi Yağının 5 Kullanım Alanı

  • Gece Kremi Olarak Kullanın

Hindistan cevizi yağının faydaları arasında onarıcı etkisi yer alıyor. Antioksidan özelliğe sahip olan yağı gece yatmadan önce cildinize ovarak uygulayın sonrasında yağı silmeden yatın. Tüm gece boyunca cildinizi onarır ve nemlendirir.

hindistan cevizi
hindistan cevizi
  • Göz Kremi Yerine Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağını kullanarak pahalı ürünlere yer vermek yerine doğal ve faydalı bir dokunuşlu cildinize kazandırırsınız. Göz altı torbası ve ince çizgilerin giderilmesi için göz altına her gün düzenli olarak sürebilirsiniz.

  • Yaralarınızı İyileştirmek İçin Kullanabilirsiniz.

Sıyrık ya da kesik gibi yaralanmalarda acının azaltılmasının yanı sıra bakterilerin bulaşmaması ve kolaylıkla onarımın gerçekleşmesi için bölgeye Hindistan cevizi yağı sürmeniz yeterli olacaktır.

  • Tıraş Köpüğü Yerine Kullanın

Tıraş köpüğü kullanımı yerine Hindistan cevizi yağı ile tıraşınızı rahatlıkla olabilirsiniz. Cildinize süreceğiniz Hindistan cevizi yağı sonrasında normal bir şekilde tıraşınızı olun. Hem nemlendirme özelliği hem de onarıcı özelliği ile oldukça ideal bir tıraş deneyimi sağlayacak olan Hindistan cevizi yağı aynı zamanda son derece ekonomik bir çözümdür.

hindistan cevizi  yağı
hindistan cevizi yağı
  • Dudak Kremi Yerine Hindistan Cevizi Yağını Sürün

Dudak kremi kullanımında birçok kimyasalı vücudunuza da katmış olursunuz. Özellikle dudağa sürülen her ürünün yendiği bilindiğinden çok faydalı değildir. Bunun yerine dudaklarınıza Hindistan cevizi yağı sürerek hem nemlendirme hem de çatlakları onarmanız mümkün.