Hijyen Hayatımızın Her Anında Olmalı

Bazı insanlar vardır ki, temizlik onlar için bir takıntıdır. Evlerine gelen insanları sürekli göz hapsinde tutarlar bir şeyler yiyip içerken etrafa döküyor mu ya da çorapları kirli olduğundan halıları kirletebilir mi ya da etrafa dokunduğu için elleri yeterince temiz mi diye düşünürler. Bu durum her iki taraf için de zordur zaten böyle bir insanın evine de kimse gitmek istemez. Çünkü gelen misafire kendini kötü hissettirir.

temizlik
temizlik

Hijyene Takıntılı Olmak Başka Birşeydir

Hijyen çok önemli bir kavramdır ve evet hayatımızın her alanında olmalıdır. Ancak her şey de olduğu gibi bunda da fazlası zarardır. Unutmayın nasıl ki bazı insanların simetri hastalığı varsa bu takıntılı durum da bir tür rahatsızlıktır ve kişinin hayatını zorlaştırmaktan başka bir işe yaramaz.

temizlik hastalığı
temizlik hastalığı

Tabii ki evlerimizi temiz tutmamız gerekir, özellikle bakteri oluşumuna oldukça müsait olan ve hijyen konusunda hassas davranılması gereken mutfak, banyo ya da tuvalet gibi bölümlere daha fazla özen göstermeliyiz. Aynı şeyler kılık kıyafetimiz, ağız temizliğimiz, vücut temizliğimiz hatta tırnak bakımımız için de geçerlidir.