Güzellik Maskeleri

Mevsim geçişlerinde; cildimiz kurur, nemsiz kalır ve kan damarlarımız daha görünür hale gelir. Kuruyan cilt yüzeyinde deri dökülmeleri ve pullaşma meydana gelir. Bu durum birçoklarımızı rahatsız etmektedir.

güzellik maskesi

güzellik maskesi

Tam anlamıyla ve düzenli yapacağınız cilt temizleme işlemi ve derinlemesine hazırlayacağınız temizleme maskeleri sayesinde cildinizi eski canlılığına ve parlaklığına getirebilirsiniz. Yüz maskelerinin faydalarından en önemlisi cilde parlak bir görünüm kazandırması, daha genç ve sağlıklı görünmenizi sağlamaktır.

Yüz Maskesi Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cilt tipi kişiye göre değiştiği için; cilt tipine göre maske seçimi yapılmalıdır.
 • Yüz ve boyun bölgeleri iyice temizlenmelidir. Kirli yüzeye maske tatbik etmek sağlıksız ve zararlıdır.

  güzellik maskeleri

  güzellik maskeleri

 • Maske yağlı cilde uygulanacaksa; yağı emen kil ve çamur maskeleri kullanılabilir. Eğer kuru bir cilde uygulanacaksa, yumuşak ve nemli bir maske uygulamak daha iyi olur. Karma bir cilt yapısına sahip iseniz, birden fazla maske kullanabilirsiniz.

  maske

  maske

 • Göz ve dudaklarınıza koruyucu bir krem sürmeniz gerekebilir.
 • Ön hazırlık olarak, kaynamış su ve sodayla yüzünüzü yıkamanız iyi olacaktır.

  cilde göre maske

  cilde göre maske

Bazı doğal bitkiler, sebze ve meyvelerden de doğal maske yapıp, cildinize tatbik edebilirsiniz. Unutmayın ki cildinize uyan bir maske kullanmanız ve düzenli cilt bakımı yapmanız son derece önemlidir. Güzel ve parlak bir cildiniz olması dileğiyle.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir