Gümüşleri Nasıl Doğal Parlaklığına Döndürürüz?

Gümüş her zaman büyük beğeni kazanan ve takılarda da önemi büyük olan değerli bir madendir. Kararmış gümüşler güzel görünmez.

gümüş
gümüş

 

Gümüşleri parlatmanın en kolay yolu aslında evinizde bulacağınız malzemeler. Diş macunu gümüşleri parlatmanın en basit yöntemidir. Gümüşün üzerine diş macunu sürün ve yarım saat su içerisinde bekletin. Yarım saat sonra iyice durulayın

Gümüş Parlatmanın Pratik Yolları

Bir kase içerisine 2 çorba kaşığı sirke ekleyin ve üzerine suyu doldurun. İki yemek kaşığı karbonatı ekleyerek gümüşlerinizi bu karışımın içerisine atın. Yarım saat bekletmeniz yeterli. Alüminyum folyo özellikle gümüş parlatmada etkili bir yöntem. Bir tencere içerisine az miktarda alüminyum koyun ve içerisine 1 yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin. Gümüşlerinizi 10 saniye batırın.

gümüş yüzük
gümüş yüzük

Tuz ve limon suyu karışımı da güzel bir parlatma yöntemi. Kase içerisine yarım limonu sıkın ve üzerine 1 çorba kaşığı tuz ekleyin. Gümüşlerinizi bu su içerisinde bekletmeniz yeterli olacak. Hatta tuz ve limon suyu karışımını pamuğa döküp silmeniz de etkili sonuç verir.