Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Kadın veya erkek fark etmez. Birçok insanda görülebilen bir sorun olan göz altı morlukları, çeşitli sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Toplum genelinde bunun yorgunluktan ve stresten kaynaklandığı düşünülse de, farklı sebepleri olabilir. Örneğin; aileden kaynaklı olabilir. Yani kalıtsal olarak göz altı morluğu söz konusu olabilir. Ya da kullanılan bazı ilaçların yan etkileri söz konusu olabilir. Bazı besinlere karşı var olan alerjiler de, bu duruma sebep olabilir. Peki bu morluklar için ne yapılabilir?

göz altı morluğu
göz altı morluğu

Göz Altı Morlukları İçin Ne Yapılabilir?

  • Bol su içmek, her derde deva olduğu gibi, göz altlarında oluşan morluklara da deva olacaktır. Bol miktarda su tüketen kişilerin, ciltlerinin ne kadar güzel olduğunu fark etmişsinizdir. Bu nedenle, istemeseniz de düzenli olarak su tüketmeye gayret edin.
  • Limon suyunun beyazlatıcı etkisi olduğunu duymuş olabilirsiniz. Bir pamuk yardımıyla göz altlarına limon masajı yaparsanız, düzenli kullanımda faydasını görürsünüz.
  • Salatalık cilt bakımında kullanılan, oldukça etkili bir besindir. Cilt için faydalı olan bu salatalığın suyunu da, göz altı morlukları için kullanılabilirsiniz.
morluklara çözüm
morluklara çözüm
  • Çay demi ya da poşet çayları, hafif ılıkken gözlerinize koyarak dinlendirin. Hem göz yorgunluğu gibi problemleriniz için hem de morluklar için etkili olacaktır.
  • Soğuk su da göz altları için etkili olabilir. Yüzünüzü yıkarken soğuk suyla yıkamaya özen gösterin.
  • Her gün gece, yatmadan önce badem yağı ile göz altlarınıza masaj yapabilirsiniz. Badem yağının cilt güzelliğindeki etkisi tartışılmaz. Aynı etkiyi morluklar üzerinde de gösterecektir.

Bu bitkisel yöntemler, ciddi bir sorununuz yoksa geçerlidir. Aksi halde bir doktor muayenesinden geçmeniz gerekebilir.