Gebelik Sivilceleri

Hamilelik sürecine girmesi ile bayanların vücudu birbirinden farklı belirtiler ve reaksiyon göstermeye başlar. 9 ay 10 gün sürecek olan bu serüven için vücudun kendini hazırlaması hiçte kolay bir durum değildir. Ağrılar, bulantılar ve baş dönmeleri ile kendini göstermeye başlayan hamilelik ilerleyen süreçlerde hormanal değişikliklere bağlı olarak cildin büyük ölçüde kendini yenilediği görülür.

Gebelik Sivilceleri
Gebelik Sivilceleri

Araştırma sonuçlarına göre her 10 hamileden 4 ‘ünde ciddi bir sivilce artışı yaşanmaktadır. Büyük ve ağrılı olarak ortaya çıkan sivilceler psikolojik olarak hassas bir dönemden geçen bayanların morallerini olumsuz etkilenerek kendini kötü hissetmesine neden olabilir. Bu gibi nedenlerle karşılaşmamak için yapmanız gereken şeylerden ilki ağır ve cildinizin nefes almasını engelleyecek makyajlardan uzak durmalısınız.

Sivilcelerden Doktorunuza Danışmadan Kurtulmayın!

Gebelik Sivilceleri
Gebelik Sivilceleri

Düzenli olarak cilt bakımınızı yaptırmalı, günlük temizliğinizi ihmal etmemelisiniz. Sivilce artışını önlemek için asla doktorunuzdan onay almadan ilaç kullanmaya başlamayın. Anne ve bebek sağlığını tehlikeye atabilecek içeriğe sahip ilaçların kullanımı hamileliğinizin kötü sonlanmasına neden olabilir. Doktorunuzla birlikte gerçekleştirebileceğiniz tedavi sayesinde sivilcelerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.