Daha Beyaz Dişler İçin Ne Yapmalı!

Dişler gülümserken görünür. Güzel bir etki bırakmak için mutlaka dişleriniz daha beyaz ve temiz olmalı. Sarı ve bakımsız olan dişler bazı insanların bir türlü kurtulamadığı durumlarda biridir. Yani daha beyaz dişler herkesin en çok istediği şeylerden biridir.

beyaz dişler
beyaz dişler

Kimse sararmış ve deforme görüntüde dişler ile gülümsemek ya da resim çektirmek istemez. Bu sebeple bu yazıda siz değerli okuyucular için beyaz dişler için bazı ipuçları vermek istedik..

Beyaz Dişler İçin Bazı İpuçları

İlk önerimiz tabi ki kalsiyum olacak. Kalsiyum sizinde bildiğiniz gibi dişler için önemi oldukça yüksek bir mineral. Yemeklerden sonra bir parça peynir ta da süt tüketebilirsiniz. Ayrıca elma, havuç, ayva gibi sert meyveleri doğramadan, kabuğuyla yemelisiniz.

diş beyazlatma
diş beyazlatma

Meyve kabukları dişleri temizler unutmayın. Dişe hiçbir zarar vermez hatta beyazlamasına yardımcı olur. Bir diğer tavsiyemiz ise karbonat ile düzenli ağız çalkama uygulaması yapmanız. Yalnız bu uyguma kısa vadede çözüm olabilir. Bu önlemleri alır iseniz siz de daha rahat fotoğraf çektirebilir ya da kahkaha atabilirsiniz.