Bebek Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınız andan itibaren bu anı ölümsüzleştirmek için videoya almak ya da fotoğraf çekmek gibi doğal davranışlarda dikkat edilmesi gereken önemli detaylar var. Bebeklerin gözleri doğduklarında oldukça hassas olduğundan flaş ile çekim yapmak özellikle ilk altı ay gözlerinde sorunlara yol açabilir.

bebek çekimleri
bebek çekimleri

Göz Hassasiyeti

Uzmanların yapmış oldukları açıklamalara göre bebeklerin gözlerine il altı ay hatta bir yaşına kadar dikkat edilmesi gerekir. Sadece fotoğraf çekimleri değil ayrıca çapaklanma ve kızarıklar içinde önlem almak ve doktora görüşmek en doğru yöntemdir.Bebeklerin gözlerini kaşımaması ya da temas etmemeleri için mutlaka eldiven takılması gerektiğini bildiren uzmanlar ayrıca tıkmaklarının da mutlaka uzadıkça kesilmesi gerektiğine işaret ettiler.

bebek fotoğrafları
bebek fotoğrafları

Bazı kişilerin çocuklarının gözlerine limon sıktığını da belirten uzmanlar bebeğin gözüne limon sıkmanın son derece yanlış bir davranış olduğunun altını çizdiler.Çapak oluşumunda ılık su ile temizlemenin doğru bir davranış olduğu bildirilirken uzun süren çapaklanma sorunlarında doktor ile görüşülerek uygun olan damlaların kullanılması gerektiğini de belirtiler.