Barcelona Gezilecek Yerler

İspanya’nın ve Avrupa ülkelerinin en ünlü şehirlerinden biri olan Barcelona, birçok farklı güzelliğe sahip olarak her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin akınına uğramakta ve bu yönden de son derece gelişmiş bir turizm yapısına sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz ettiğimiz bu şehir içerisinde bulunan Barcelona gezilecek yerler için detaylı bir şekilde açıklama yapabilir ve bunun yanı sıra söz ettiğimiz şehir kapsamında bulunan özel bir takım mekanlar hakkında da detaylıca bilgi verebiliriz.

Barcelona gezilecek yerler

Sagrada Familia Bazilikası

Barcelona’nın simgesi haline gelmiş olan bu yapı, aynı zamanda İspanya’nın da en ünlü tarihi mekanlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ünlü Katalan mimar Antoni Gaudi’nin bir eseri olan bu bazilika, muhteşem görüntüsü ve devasa yapısı ile turistlerin sürekli olarak ilgisini çekmektedir. Eğer içini gezmek istiyorsanız, sürekli olarak girişte oluşan kuyruğu hesaba katarak gezinizi planlamanız gerekmektedir.

Park Güel

Şehrin kalabalık yapısından uzak ve son derece huzurlu bir yapıya sahi olan bu park, Barcelona’nın en sakin ve en güzel yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Çizgi filmlerdeki yerlere benzerliği ile aynı zamanda büyük bir ilgi sahibi olan bu park da, Barcelona gezilecek yerler arasındaki yerini korumaya devam etmektedir.

La Rambla Caddesi

Port Vell ile Plaça de Catalunya bölgeleri arasında bulunan bu cadde, şehrin bir diğer turistik uğrak mekanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Cadde boyunca hizmet veren hediyelik eşya dükkanları, tarihi mekanlar ve diğer sokak sanatçılarını görebilir ve bu yol ile de son derece güzel bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Barcelona Katedrali

1298 yılında inşası başlayan bu yapı, ancak yirminci yüzyılın başında tamamlanan ve dünyanın en çok bilinen mekanlarından biri olma özelliğine sahip olan bir katedraldir. Söz konusu katedral içerisinde, sayısız tarihi eser ve bunun gibi müze bölümleri bulunmakta ve dolayısı ile de bu yapının önünde de sürekli olarak kuyruklar oluşmaktadır. Barcelona gezilecek yerler kapsamında, söz ettiğimiz bu yerleri kolayca ziyaret edebilir ve bu yol ile de güzel bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.