Alın Kırışıklıklarına Doğal Çözümler

Alın ortasında oluşan kırışıklıklar birçok etkene bağlıdır. Özellikle mimik hareketleri alın kırışıklıklarının daha fazla artmasına neden olur. Sıvının az alınması, yanlış kullanılan kremler, cilt hastalığına bağlı nedenlerden dolayı alın kırışıklıklarınız artar. Cilt sağlığını bozan sigara ve alkolden uzak durmalı, cildin oksijen almasını sağlayan doğal besinlere önem vermelisiniz.

alın çizgileri
alın çizgileri

Alın Kırışıklıkları için Neler Kullanılmalı

Cildinizi sabun ile yıkamak yerine PH dengesi yüksek yüz jelleri ile yıkamalısınız. Doğal zeytinyağı ya da bebe yağı ile alnınıza düzenli masaj yapın. Güneşe çıkarken güneş gözlüğü kullanırsanız, mimik hareketleri yapmaz ve alın kırışıklıklarınız da oluşmaz. Yaz ayında mutlaka yüzünüzü koruyan şapka takmalı ve alın kısmınızı güneşten korumalısınız.Gün içinde düzenli olarak 2,5 litre su içmelisiniz.

alın kırışıklığı
alın kırışıklığı

Yüzünüze krem uygularken mutlaka dairesel hareketler uygulayın. Alın kısmınıza ise krem uygularken alnınızı gerin. Yüz yogası ile yüz ve alın çizgilerinden kurtulabilirsiniz. Güneşe çıkarken yüksek faktörlü güneş kremleri kullandığınız zaman hem cildiniz hem de alın kısmınız korunur.

Alın çizgileri için gece yatmadan önce buğday yağı ile doğal zeytinyağı karımışını uygulayabilirsiniz. Nemlendirici etkisi yüksek kremler kullanmalı ve asit içerikli kremlerden ise kaçınmalısınız. İşaret parmaklarınızı kullanarak alın bölgenizi yukarı doğru gerdirin ve bu masajı düzenli olarak uygulayın. Masajın daha etkili olması için doğal yağlardan yararlanarak, alın kısmınızın nemlenmesini de sağlayabilirsiniz.