3d Printing Avşar Mask Rinoplasti Teknolojisi

Kusursuz güzellik kadın ve erkekler için öneme sahip olan bir görünüş biçimidir. Bu görünüşte bulunan estetik açıdan uyumlu olmayan bazı hataların yarattığı sıkıntı eskiden ömür boyun beraber yaşanması gereken bir gerçek iken, günümüzde bu zorunluluk ortadan kalkıyor. Estetik müdahalelerin son hız geliştiği şu günlerde kusursuz güzelliğe kavuşmak ve öyle kalmak oldukça kısa zamanda ve mükemmel şekilde gerçekleşerek, insanların bu arzusuna yanıt verdi.

Genellikle burun estetiğinde yaşanan bu uygulamalar ile daha farklı ve daha güzel bir yüze kavuşmak isteyenlerin tereddütlerini yok eden uygulama yöntemleri ile de sonuçtan daha emin olunabiliyor.3d maske yöntemi sayesinde yüzünüzün şuan ki görüntüsü ve burun estetiği uygulaması sonrasındaki görüntüsünü anında görerek karar vermeniz sağlanıyor.

3d Printing Avşar Mask Rinoplasti

Burun estetiği yaptırmak oldukça riskli bir uygula idi. Ameliyat sonrası karşılaşılacak olan görüntü hemen bir güzellik olmazken, ayrıca hastalar eski burnunun rahatlığını uzun bir süre aradı. Takılan tamponlar nefes almayı zorlaştırırken ayrıca şekil verme için uygulanan kesim işleminde de damar ve dokulara zarar verilebilirdi.

Burun estetiği operasyonunun sonucunu ilk zamanlar tam bilemezken, sonraları bilgisayar ortamında görmemiz sağlandı. Teknolojik gelişmeler ışığında ise bu görüntüyü maske şeklinde elime almamız ve inceleyerek karar verme fikri oluştu.

3d Printing Avşar Mask Rinoplasti

3d Burun Estetiği Uygulaması Nedir?

3d maske burun estetiği uygulaması konusunda önemli başarılara imza atan Op. Dr. Yakup Avşar, bu uygulaması rinoplasti (burun estetiği) de bir devrim yarattı. Heykeltıraş estetik cerrahi alanında uygulanan bu yöntem de uygulama öncesi hastanın fotoğrafı çekiliyor.3d maske print ile hastanın çekilmiş olan resmi ile yeni oluşacak olan resmi arasında şekillendirme yapılarak çıktısı alınır. Buna göre hazırlanan öncesi ve sonrası maskelerini gören hasta, robotik rinoplasti uygulaması ile kararını daha iyi vererek, uygulama sonrası görünüşünü hissedebilmesi sağlanıyor. Dokunarak gözlemlenen operasyon sonrası maske uygulaması dünyada da oldukça ilgi uyandıran bir gelişme oldu.

Tamponsuz ve endoskopik olarak yapılan burun estetiği sayesinde hasta yeni görünüşüne daha çabuk kavuşurken, daha az sıkıntılı bir dönem yaşar. Bunun sonucunda hayal ettiği güzelliğine kısa bir süre içinde kavuşmuş olur.

3d Printing Avşar Mask Rinoplasti

Tamponsuz Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatları sonrasına oldukça sıkıntı yaratan, ameliyat edilmiş olan burnu oldukça büyük gösteren, morluk ve şişliğin oluşmasına daha çok sebebi yet veren estetik operasyon sonrası kullanılan tamponlardır. Tamponsuz burun estetiği uygulaması sırasında tampon uygulaması yapılmaz. Hasta daha rahat nefes alır ve temizleme gibi bir problem yaşamaz. Dikişlerin alınma gibi bir problemi de olmayan bu uygulamada dikişler eriyerek yok olur.

Video-Endoskopik Burun Estetiği

Endoskopik burun estetiği (ameliyatsız burun estetiği) uygulaması günümüzde uygulanan bir yöntemdir. Bu uygulama ile oldukça hassas olan burun damarları ve benzerine zarar verme engellenir. Endoskopik burun estetiği yöntemi ile hastalar daha kısa sürede istenilen sonuca ulaşırlar.

Operasyon sırasında kullanılan endoskopi cihazı sayesinde burun kemiği istenen şekle kesilerek ulaşılırken daha ince ayrıntı göstererek, doktora çalışma kolaylığı da sağlar. Doktorun ihtiyaç duyduğu en büyük ve de en ayrıntılı görüntüye ulaşılır. Görüntülerin normalden çok daha büyük olarak alınabilmesini sağlayan bu uygulama yöntemi ile operasyonu gerçekleştiren cerrahın daha iyi kontrol sağlamasını sağlar. Bu sayede ise ameliyat sırasında oluşabilecek olan riskler de ortadan kalkmış olur. İyileşme süresini uzatan ameliyat sırasında zarar gören damar ve dokulardır. Ameliyat sırasında kullanılan endoskopi cihazı sayesinde damar ve dokular zarar görmez. Bu sayede de iyileşme daha kısa zaman içinde gerçekleşmiş olur.

https://www.youtube.com/watch?v=oHqt6Il_b8A