Androidde Uygulama Kaldırmak

Günümüzün en popüler ve yaygın olarak kullanılan işletim sistemlerinden biri olan android de akıllı telefonunuza ya da cihanıza yüklü olarak gelen ve istemediğiniz bazı uygulamaları kaldırabilmeniz mümkün. Üreticiler android işletim sistemi cihazlarına kurduğu ROM’lara istedikleri uygulamaları dahil edebiliyorlar. Firmaların anlaşmalı olduğu bu uygulamalar siz istemeseniz de cihazınıza yüklenebiliyor.

android
android

Bu uygulamalar sistem bölümünde bulunduğu için ROOT yetkisi olmadan işlem yapamazsınız. Cihazınızda kurulu olan ve istemediğiniz bu uygulamalar telefonun performansını düşürebilir. Cihazınızın performansını en etkili şekilde kullanabilmek istiyorsanız bu uygulamaları kaldırmanız sizin için en iyisi olacaktır.

Android’de Uygulama Kaldırabilmenin Yolu

Android işletim sisteminde bazı uygulamalar sistem bölmesinde yer alır. Bu uygulamaları kaldırabilmeniz için telefonunuzda Admin yetkinizin olması gerekir. Android ROOT, sistem verilerinde değişiklik yapma yetkisine sahip olmanız anlamına gelir.

android
android

Bu durumda ilk olarak cihazın uygulama yönetim bölümüne girin. Bu bölümde kaldırmak istediğiniz uygulamanın üzerine gelin ve yüklenen güncellemeleri kaldırarak minimum hafıza kaplamısını sağlayın. Bundan sonra uygulamayı devre dışı bırakarak başarılı bir şekilde kaldırmış olursunuz.